Stahování aktualizací (hotfixů) z internetových stránek

Pokud nemáte v ordinaci internet, ale můžete k němu přistupovat z jiného místa, například z domova. Můžete si aktualizace (hotfixy) pravidelně stahovat z webových stránek a pomocí přenosného media jako je např. flash disk si je jednoduše přenést do ordinace a nainstalovat.

pcdr_sazis_v.png

Pro stažení správné aktualizace je nezbytné znát aktuální verzi vašeho programu, kterou naleznete v menu Obecné > Informace o produktu. V zobrazeném okně je důležitá informace o kvartální verzi (CD:dd.mm.rrrr) a číslo verze (například 3.0.9 , Revize: 1).

Jakmile budete znát tyto dvě informace, můžete si stáhnout odpovídající aktualizaci z webových stránek www.pcdoktor.cz/hotfix resp. www.pcdent.cz/hotfix. Pro přístup na stránky budete vyzváni k zadání sériového čísla produktu. Po jeho zadání dojde k zobrazení aktualizací vázaných na Váš program.


Tento hotfix byl zveřejněn 17. 7. 2013. Jeho velikost je 141 MB a zaktualizuje váš program na verzi 3.3.20.4027. Pro jeho aplikaci musíte mít nainstalovanou minimálně verzi z 19. 1 2012. Pokud byste měli nainstalovanou starší verzi, nešla by Vám aktualizace nainstalovat.


Jak se dozvíte o nové aktualizaci, pokud nemáte program připojený k internetu?

Připravujeme RSS kanál, který Vás na novou aktualizaci upozorní pomocí emailu. Při čtení emailů např. z domova se tak o aktualizaci dozvíte. Na webových stránkách si o ní můžete přečíst podrobnosti a můžete si jí ihned stáhnout.


 • Při přihlašování na stránky obsahující aktualizace je správné zadání sériového čísla klíčové. Pokud byste uvedli špatné SN, mohli byste si stáhnout aktualizaci, která není určená pro Váš program.
 • V horní části webových stránek je vždy vidět text s informací o přihlášeném SN. Můžete si tak ověřit, že jste číslo zadali správně.
 • Pokud si otevřete stránky určené pro stahování aktualizací (hotfixů) přímo z programu, program za Vás automaticky předvyplní číslo SN a rovnou zobrazí aktualizace pro Vás určené. Přihlášení z programu provedete v menu Obecné > WWW strany > Aktualizace PC DOKTOR > Dostupné aktualizace.

Uložení aktualizace na flash disk a její přenesení do ordinace

 1. Připojte flash disk do počítače.
 2. Přihlaste se pomocí čísla SN do webových stránek www.pcdoktor.cz/hotfix, www.pcdent.cz/hotfix.
 3. U požadované aktualizace kliknete na tlačítko [stáhnout HOTFIX].
 4. Objeví se dotaz, zda chcete soubor uložit nebo spustit. Stiskněte tlačítko [Uložit]. Stejné okno se objeví i v případě pokud si budete stahovat kvartální aktualizaci pro potřeby reinstalace.
 5. Objeví se průzkumník Windows, ve kterém vyhledejte položku Počítač a klikněte na ní. Položka Počítač obsahuje všechny připojené jednotky.
 6. Vyhledejte připojený flash disk a dvakrát na něj klikněte.
 7. Klikněte na tlačítko [Uložit].
 8. Dojde k zahájení stahování aktualizace. Po dokončení klikněte na tlačítko [Zavřít].
 9. V tomto okamžiku můžete flash disk odpojit.
 10. Přeneste flash disk na jiné pracoviště nebo k jinému počítači a přes Počítač otevřete jeho obsah.
 11. Aktualizaci spustíte dvojklikem myši na soubor doktor-doktorsfx.exe.
 12. Průvodce Vás provede zbytkem aktualizace.

Níže uvedený postup je pro OS Windows 7 a webový prohlížeč Internet Explorer 8. Postup na starších OS nebo jiných prohlížečích je však obdobný.


 • Flash disk bude umístěn v kategorii Zařízení s vyměnitelným úložištěm a bývá pojmenován po jeho výrobci (nápis uvedený na flash disku).
 • Pomocí pravého tlačítka myši si můžete flash disk přejmenovat například na ZÁLOHA, jako je tomu v našem příkladu.

zpět